METODIKA PRO UČITELE PRVNÍHO STUPNĚ ZŠ – KOČIČÍ ZAHRADA

Hledáte nástroj prevence rizikového chování pro nejmenší děti? Ilustrované, barevné příběhy koček Vám pomohou otevřít témata prevence a posílit sociální dovednosti dětí.

Praktická, ucelená metodika pro pedagogy žáků od 1. – 3 třídy. V životě koček se ale dějí věci. Přicházejí radosti i starosti, podobně jako v lidském světě. Hravou formou pomohou pedagogům přiblížit je dětem a pomohou upevnit postoje k rizikovým jevům a zároveň posílit společensky uznávané hodnoty.

Program Kočičí zahrada byl inspirován řeckou verzí (O KHПOΣ ME TIΣ 11 ГATEΣ, vydavatelství SHYMA A CHROMA, KE.TH.E.A, 1994), kterou autoři přepracovali s ohledem na podmínky české školské prevence.Kočičí zahrada je metodika pro učitele prvních stupňů základních škol, která se skládá ze tří částí – úvod, metodika pro učitele a dvanáct pracovních lekcí, které na sebe navazují. Každá lekce má dvěčásti. První tvoří samotný příběh, druhou pak metodika pro pedagogy, jak mají s konkrétním tématem pracovat.  Cílem je rozvoj sociálních dovedností dětí v rámci prevence rizikového chování.Metodika Kočičí zahrada vznikla pod záštitou Kliniky adiktologie.

Rozsah: 14h

Forma: Interaktivní seminář

Zaměření: RIZIKOVÉ CHOVÁNÍ, PRÁCE S TŘÍDNÍM KOLEKTIVEM

Vzdělávání je určeno pro: Školní metodiky prevence, učitele 1. stupně ZŠ, výchovné poradci, vychovatele školských zařízení, učitele speciálních škol, psychology, speciální pedagogy základních škol.

Počet účastníků: 8-25

Cena: 2600,- Kč / osoba (Cena kurzu pro školu se odvíjí od počtu účastníků a případné dohody. Místem konání je vaše škola.)

Akreditováno MŠMT.

Není-li vypsán termín, lze seminář objednat pro školu nebo v případě naplnění min. počtu 8 účastníků. Pro bližší informace kontaktujte vedoucí CVA.